על מה ולמה? | כתבו לנו | הרצאות

רון טובי 碧龙

רואים 6:6:6

14.09.10 | אין תגובות | תגים: ,

במסורת הסינית, המספר 10 מסמל שלמות. גם בישראל אנחנו אוהבים לקיים אירועים בתאריכים מיוחדים, וזוגות המתחתנים ב- 10.10.10 יפרדו מכמה אלפי שקלים נוספים רק בשביל להחליף טבעות דווקא בערב זה.

באחד מטיולי, החלטתי להתחקות אחר ההיסטוריה היהודית בסין. ארזתי מעט מִטַּלְטְלִין ושמתי פעמי לעבר העיר Kāifēng, הממוקמת במחוז Hénán. קהילת קאיפנג היא הקהילה היהודית העתיקה ביותר בסין, שראשיתה במאה ה- 11. כיום ישנם כאלף תושבים מקומיים המזהים עצמם כחלק מן הקהילה היהודית, ובשנים האחרונות אף עלו לישראל מספר חברים מהקהילה. איך כל זה קשור? זה היה בדיוק בתאריך ה- 06.06.06

קאיפנג של ימינו כלל אינה מזכירה את העיר ששימשה כבירה הקיסרית האדירה של סין בעבר. זו עיר ענייה, מלוכלכת וזועקת אפרוריות. מאידך, יש משהו קסום באווירה הנינוחה של העיר המשלבת שרידים היסטוריים רבים, שוק לילה מרהיב, אוכל נפלא ופיסת היסטוריה יהודית. הגעתי לעיר בשעות הערב המאוחרות. ציידי התיירים ארבו בהמוניהם ביציאה מתחנת הרכבת. העובדה שהייתי התייר היחידי בעיר באותו היום, הגבירה את מידת האטרקטיביות שלי.

לאחר שהבנתי שאין לי סיכוי להיפטר מהם בקלות, בחרתי אחד באופן אקראי. הוא הוביל אותי למלון כלשהו ונעלם מיד לאחר שקיבל עמלה מבעלי המלון. הפקידה המשועממת מאחורי שולחן הקבלה התעוררה לחיים ומיד החלה לנבוח הוראות ופקודות.  בכבוד השמור למלכים, ליוותה אותי פמליה של אנשים: הפקידה, נושאת המפתחות, אחראי המשמרת, אחראית הקומה וסתם אורח שבא לראות מי זה הזר המיוחד שזוכה לליווי לסוויטה הנשיאותית שמספרה – 666. מסתבר שבסין גם זה מספר מזל. ההגייה של המספר נשמעת כמו – "everything goes smoothly". הביטוי – "Liu Liu Shun", משמעותו "כשיש 6 הכול חלק".

בתמונה ניתן לראות שלט שמתנוסס מעל החנות של מפיץ סלולארי. המטרה להציג את המספרים "היפים" על מנת למשוך קונים פוטנציאלים. כמובן שתשלמו משמעותית יותר על קו הטלפון בעל הצירוף הנחשק של שלוש שישיות.

ברחתי משם. לא שאני חושב שהשטן יתדפק על מפתן דלת הסוויטה באישון לילה, ממש לא. אני פשוט לא מאמין שאלת המזל מגיעה לחדר הזה בתדירות מספיק גבוהה ששווה לשלם עליו 500 דולר ללילה.

התמונה מהבלוג: my new chinese love

עוד באותו נושא

שלח תגובה

הוסף למטה את תגובתך, או טראקבק מאתרך. הרשם לתגובות לפוסט זה.

:

:


«
»