על מה ולמה? | כתבו לנו | הרצאות

אלכס רקובשיק

חום סיני אוגוסט

27.09.10 | תגובה אחת | תגים: ,

הסיפור התחיל כשהגעתי למלון בעיר Hangzhou וביקשתי חדר ללא עישון. פרץ היצירתיות של עובדי המלון הפתיע אותי, וכשהעבירו אותי חדר בפעם הראשונה חשבתי שהכול נגמר. אז חשבתי.

הפעם קיבלתי באמת 'חדר ללא עישון'. השעה הייתה כבר כמעט חצות, ועדיין היה חם מאוד. Hangzhou היא אחת הערים החמות ביותר בסין. בחודש אוגוסט, הטמפרטורה הממוצעת היא 33 מעלות בשילוב עם 80% לחות. כל הדרך למעלה חשבתי על המזגן, נכנסתי לחדר ומיד הדלקתי אותו, חיברתי את המחשב אל הכבל ומיילים רבים הציפו לי את התיבה. טלפון לאשה, להורים, עוד כמה שאיפות מהמזגן, מקלחת קצרה והגיע זמן לישון.

אני לא בן אדם שמתלונן, אבל כל הלילה סבלתי מחום. בבוקר הטמפרטורה בחדר הייתה סבירה, והחלטתי לא לפנות שוב אל הצוות היצירתי. נתתי למזגן צ'אנס נוסף. המתנתי בלובי המלון לנהג שהיה אמור לאסוף אותי ליום עבודה לפגישה עם ספק מקומי. עיניי נדדו לעבר דלפק הקבלה וזיהיתי את עובד המלון מליל אמש. כשעניינו נפגשו הוא חייך והתחיל לבוא לכיווני. הוא רכן לעברי, ברך בוקר טוב ושאל בחיוך אדיב 'איך החדר החדש?'. טוב, הוא שאל אותי קודם, אז עכשיו זה כבר לא נחשב להתלונן. סיפרתי לו על החום הבלתי נסבל וחיכיתי לתגובתו. הוא לא ממש הופתע והבטיח לסדר את העניינים באופן מיידי. הוא הלך לדלפק הקבלה וחזר כשבידו כרטיס מגנטי. הכרטיס נראה בדיוק כמו זה שהיה ברשותי, אך עם הבדל אחד קטן. על הכרטיס התנוססו שלושה סימנים מודגשים:  \/dI.

הבנתי, VIP, הוא פשוט החזיק את הכרטיס הפוך. שתי מחשבות חלפו בראשי בו זמנית:

(1) באסה. שוב לארוז ולעבור.

(2) יופי. חדר משודרג ומזגן.

'מה מספר החדר החדש?', שאלתי בסקרנות.

'אותו מספר', הוא ענה.

'יש עוד חדר עם אותו מספר, אבל בקומת ה- VIP?'

'אין צורך לעבור', אמר ברצינות,  'אתה יכול להישאר באותו חדר'.

תמהתי. 'אתה רוצה להגיד לי שאם אשתמש בכרטיס ה- VIP, המזגן יקרר בצורה טובה יותר?'

'לא', הסביר לי ברוגע, 'כשאתה יוצא מהחדר אתה שולף את הכרטיס ומנתק את החשמל. כשאתה חוזר, לוקח למזגן כמה שעות לקרר את החדר שוב'.

עדיין לא ירדתי לעומק הדברים, 'אוקיי… ו- …'

'הכרטיס המקורי ישמש אותך לפתיחה של הדלת, וכרטיס ה- VIP ידאג לקרר את החדר בזמן שאתה בעבודה. פשוט תשאיר אותו קבוע בתוך המפסק'.

תמונת המזגנים: bondidwhat

עוד באותו נושא

תגובה אחת

שלח תגובה

הוסף למטה את תגובתך, או טראקבק מאתרך. הרשם לתגובות לפוסט זה.

:

:


«
»