על מה ולמה? | כתבו לנו | הרצאות

אלכס רקובשיק

10 עובדות על Expo2010

25.10.10 | תגובה אחת | תגים: ,

תערוכת ה Expo2010 העולמית בשנחאי תסגר בעוד כשבוע ב 31 לאוקטובר. אם אתם בסביבה שווה לבקר. יש דברים שצריך לראות בעיניים כדי להאמין. לדוגמה: אתמול ראיתי מיליון סינים ב 6 שעות. הנה 10 דברים שאולי לא ידעתם על התערוכה הגדולה בעולם:

1. מדובר במסורת שתחילתה ב 1851 באנגליה. התערוכה המתקיימת השנה בשנגחאי היא ה 41 במספר, ובסימן: "Better City – Better Life".

2. בתערוכה משתתפות 190 מדינות אשר בנו ביתנים המציגים את הישגיהן. לצידן מציגים גם תאגידים גלובלים, כקוקה קולה וסיסקו, אשר המחזור שלהם גדול מהתל"ג של חלק מהמדינות המציגות.

3. התערוכה משתרעת על פני שטח של 5.28 קמ"ר. לשם ההשוואה, זה פי 1.6 משטחה של גבעתיים.

4. מרגע הכרזת שנגחאי כעיר הזוכה ב 2002, החלו ההכנות הקדחתניות, הכללו בין היתר העתקתם מקום מגורם של 18 אלף איש ופינוי של 270 מפעלים. כל זאת על מנת לפנות את השטח הנדרש לתערוכה.

5. נכון לתאריך פרסום הפוסט ביקרו בתערוכה יותר מ 70 מיליון מבקרים, כאשר רק 5 מיליון הם זרים. שיא עולמי חסר תקדים.

6. בתערוכה הושקע 48 מיליארד דולר. לשם ההשוואה, באולימפיאדת בייג'ינג הושקעו כ 40 מיליארד בלבד… בין היתר נבנו שני טרמינלים חדשים, הורחבו נתיבי הרכבת התחתית, נבנו גשרים, כבישים ופארקים.

7. על מנת לבדר את הקהל העצום מתקיימות כ 100 הופעות בממוצע בכל יום. במהלך כל תקופת התערוכה צפויות להתקיים קרוב ל 20,000 הופעות לצהלות הקהל הנרגש.

8. הביתן הישראלי זכה למקום של כבוד לצד הביתן הסיני. הסרטון הבא מציג הדמיה של הביתן הישראלי:

עוד זוית ישראלית: השפן שמבצבץ בצד הימני של התמונה שייך לביתן מקאו אשר הוצב על ידי חברת Telemedia הישראלית. שימו לב איך הבניין הסיני לוקח את השפן תחת חסותו.

9. כמובן שכוכב התערוכה הוא הביתן של סין. בניין מרהיב ואדיר מימדים. הכניסה לשם כמעט בלתי אפשרית, יש להזמין מקום מראש, ולהמתין כ 7 שעות בתור! גם הכניסה לביתנים הפופולרים האחרים היא חוויה מפוקפקת של המתנה במשך 6 שעות. תור מכובד משתרך גם לפני הביתן הישראלי. דוברי עברית, אגב, נכנסים מכניסת ה VIP.

10. בכל פינה ניתן לרכוש דרכונים ריקים, אותם ניתן להחתים ביציאה מביתני המדינות. ניחשתם נכון – מדובר בהמתנה בתור נוסף. ל 99% מהמבקרים הסינים זו ההזדמנות היחידה לבקר מחוץ לגבולות מדינתם. מחיר האשליה – 30 יואן.

עוד באותו נושא

תגובה אחת

שלח תגובה

הוסף למטה את תגובתך, או טראקבק מאתרך. הרשם לתגובות לפוסט זה.

:

:


«
»