על מה ולמה? | כתבו לנו | הרצאות

שרון גריינר

5 דברים על שנזן

22.02.11 | 2 תגובות | תגים: ,

עד לפני 30 שנה הייתה שנז'ן עיירת דייגים שלווה. בהחלטה נחרצת של הממשלה החל פרוייקט הפיכתה של העיר למעצמת ייצור, אשר מינפה כלכלית את דרום סין, תוך ניצול קרבתה להונג קונג – מרכז לוגיסטי ופיננסי. העיר התפתחה במהירות וכיום היא מונה כ- 15 מיליון תושבים וכלכלתה פורחת. תוכניתה הנוכחית של הממשלה היא להפוך את שנז'ן לעיר מסחר, בדומה להונג קונג. כתוצאה מכך, יותר ויותר מפעלים מעתיקים את מיקומם אל מחוץ לעיר, בעיקר לאיזור Dongguan.
כשמגיעים אליי אורחים מהארץ במסגרת נסיעת עסקים, ויש להם חלון בין פגישות, אני שולח אותם לאטרקציות השונות שהעיר מציעה. להלן חמישה דברים שאם לא הספקת לעשות, כנראה שיש לך בשביל מה לחזור.

1. להתפנק בספא

ללא ספק מקום הבילוי המועדף עלי. חשוב לציין שאני לא פריק של מסאז'ים והמחשבה על סינית קטנה עם ידי ברזל שתלחץ לי על הגב לא ממש עושה לי חשק, אבל ישנם מספר מקומות (ספא) שמהם אתה יוצא אדם חדש. זה מתחיל בבית מרחצאות ענק הכולל בריכות קפואות, פושרות, חמות ורותחות, סאונה יבשה, סאונה רטובה, סאונה קרה, scrubbing בכל הגוף וכל זה כשאתה עירום לגמרי. עוד בנמצא: מסאז' גוף, מסאז' לרגליים, פירות, סנוקר, קריוקי, קולנוע, ועוד. כל החוויה ההזויה הזאת תיקח לך בממוצע 4-5 שעות בעלות של כ 120 ש"ח.

2. לרבוץ על חוף הים

לדעתי האישית, אין חוויה טובה יותר מאשר חוף הים בשנז'ן. אז נכון שאופנת בגדי הים פה, היא… איך נגיד… "לא ממש קופה קבאנה", וכל הולך על שתיים מוקף בגלגל הצלה, לא משנה בן כמה הוא, אבל העובדה הפשוטה היא שהחוף מדהים והים כחול וצלול.

3. לבקר בשוק האלקטרוניקה (Hua Qiang Bei)

אחד המקומות היותר מפורסמים בשנז'ן. ניתן להסתובב בשוק האלקטרוניקה יום שלם ועדיין לא להספיק הכול. בשוק יש רכיבים ומוצרים מוגמרים, יש חיקויים זולים וחיקויים באיכות מדהימה, מוצרים מקוריים ומוצרים סינים שממש לא ברור מי בכלל קונה, והכול בערבוביה כזו עד שזה מרגיש כמו הבטן שלי אחרי ארוחה רווית סאקי.

4. לטפס על הר

בעוד הישראלים אוהבים להדליק מנגל בכל פיסת שטח אפשרית, הסינים אוהבים לטפס על הרים. בשנז'ן יש מספר גדול של הרים לטיפוס – חלקם מהווים אתגר הליכה של 5-6 שעות. כשתכבשו את הפסגה יחשף בפניכם נוף מהמם של…. שטיח ענק רצוף בניינים, אבל בכיוון הים הנוף מומלץ ביותר.

5. טיול מסביב ל(מיני) העולם

Window of the world הוא אחד הפרויקטים המושקעים ביותר שיצא לי לראות. כמעט כל מקום מפורסם בעולם זכה להעתק מדהים, ולפעמים בקנה מידה של 1:1. זה מרגיש שהסינים ישבו וחשבו על הדבר אותו הם עושים הכי טוב מכולם, והבינו שרק הם מסוגלים ליצור חיקויים ברמה עולמית. אז זה בדיוק מה שהם עשו – חיקו את העולם… (רק חבל שלישראל אין בכלל אזכור).

עוד באותו נושא

2 תגובות

שלח תגובה

הוסף למטה את תגובתך, או טראקבק מאתרך. הרשם לתגובות לפוסט זה.

:

:


«
»