על מה ולמה? | כתבו לנו | הרצאות

אלכס רקובשיק

נוהל אדמה רועדת

14.03.11 | אין תגובות | תגים:

האסון האדיר המתרחש ביפן הזכיר לי חוויה אישית הקשורה לרעידות אדמה.

סיפור שהיה כך היה. ב- 12 ליולי 2009 נסעתי לטייוואן. הפגישות היו משעממות, אך קיבלנו פיצוי בדמותה של רעידת אדמה אשר הורגשה היטב ב- 2:00 בלילה (6.3 לפי רשת CNN). בתמימותי הרבה חשבתי כי רעידת אדמה היא תופעת טבע גיאולוגית, אשר אינה ניתנת לחיזוי, המתרחשת בקרבת הלוחות הטקטוניים – לחץ משתחרר בין הלוחות ופני הקרקע רועדים.

לשמחתי הרבה, איש דת איראני בעל שם קליט במיוחד Hojatoleslam Kazem Sedighi, גאל אותי מבורותי. מסתבר כי מחשופים עמוקים מדי של בחורות חילוניות הם שאחראים לרעידות האדמה. איך לא חשבתי על זה קודם?
האמירה עוררה באופן מיידי זעם ומחאה מצד קבוצת נשים פמיניסטיות בארצות הברית. הן מצדן החליטו כאות הזדהות עם הנשים באיראן להתלבש בבגדים חושפניים כדי להפריח את הטענה המטופשת. את המצעד יזמה בלוגרית בשם Jennifer אשר נקבע ליום שני 26 לאפריל 2010.

ממש במקרה, באותו יום נחתתי שוב בטייוואן, וזכיתי לקבלת פנים מרגשת בדמות רעידת אדמה חזקה מהקודמת. מהנסיעה הזו חזרתי עם כמה תובנות חשובות לחיים:

  1. להפתעתי הרבה הסתבר כי המקום הבטוח בטייוואן בזמן רעידת אדמה הוא דווקא הבניין הגבוה ביותר בסביבה והשני בגובהו בעולם. אם האדמה רועדת תחת רגליכם בטאיפי כדאי שתהיו ב 101.
  2. לגורל יש חוש הומור מיוחד.
  3. נשים בלבוש פרובוקטיבי יכולות לגרום לי צרות צרורות.
  4. יש קבוצת פייסבוק בניצוחה של Jennifer McCreight עם 104,955 מעריצים. מסתבר שקבוצות העוסקות בשילוב בין אסונות טבע, דת ומין אטרקטיביות יותר מקבוצות העוסקות בעסקים עם סין…

מחשופים עמוקים מדי של בחורות חילוניות הם אלה שאחראים לרעידות האדמה.

עוד באותו נושא

שלח תגובה

הוסף למטה את תגובתך, או טראקבק מאתרך. הרשם לתגובות לפוסט זה.

:

:


«
»