על מה ולמה? | כתבו לנו | הרצאות

אורחים

ללא צל של ספק

23.08.11 | אין תגובות | תגים: ,

פוסט אורח של מרינה גורבונוסוב, פורסם במקור ב- iAsia אתר חדשות ואקטואליה של מזרח אסיה בשפה העברית.

כמה בירוקרטים בכירים ממחוז חוילי (סיצ'ואן, דרום-מזרח סין) הצטלמו לאחרונה ליד כביש מרכזי אשר אמור היה לעבור שיפוץ זה מכבר והעלו את התמונה לאתר האינטרנט הרשמי של הממשל האזורי. לצערם, התמונה נראתה כה מזויפת עד כי מגעה הקסום של תוכנת העריכה פוטושופ היה ברור לעין כל. תוך מספר ימים משרדי הנהלת המחוז החלו לטבוע בשיחות טלפון מלאות תלונות. בתמונה נראים שלושת הפקידים הבכירים בעודם מרחפים מעל הכביש המשופץ לכאורה, בעוד שאף אחד מהם לא מטיל שום צל על האדמה.

התמונה הורדה מיד מהאתר הרשמי והפקידים מהרו להתנצל לציבור. לטענתם, האשמה מוטלת על הצלם אשר הרגיש כי תמונותיו לא דרמטיות מספיק והחליט להיעזר בפוטושופ על מנת לגרום להן להראות טוב יותר. התמונות המקוריות, לטענתם, אכן מראות כי שלושת הפקידים ביקרו באתר הכביש המשופץ ו- הצטלמו לידו.

הדבר המעניין בפרשה היא העובדה כי על מנת להודיע לציבור על צערם עקב הבלבול, פתחו פקידי המחוז חשבון ברשת חברתית Sina Weibo (סוג של שילוב בין פייסבוק וטוויטר) אשר הפך בשנים האחרונות לרשת חברתית פופולארית בסין. כפי שידוע הממשלה הסינית לא נודעת בזכות הסימפטיה שלה לתקשורת מקוונת ובמיוחד לא לרשתות חברתיות, לכן מהלך זה היה מאוד לא שגרתי.

בהתחלה היה נראה שהתושבים קיבלו את ההתנצלות הרשמית מכוון שהתגובות היו ברובן חיוביות. עם זאת, לאחר התקרית החלו אזרחי סין לייצר מניפולציות משלהם לתמונה המזויפת בהם הם מכניסים את שלושת הביורוקרטים לנופים מגוחכים אף יותר. להלן פוסטר של "התחלה" וחדר המצב של הממשל האמריקני עם הנשיא אובמה והילרי קלינטון

עוד באותו נושא

שלח תגובה

הוסף למטה את תגובתך, או טראקבק מאתרך. הרשם לתגובות לפוסט זה.

:

:


«
»