על מה ולמה? | כתבו לנו | הרצאות

אלכס רקובשיק

שמות

06.09.11 | 2 תגובות | תגים:

כל מהנדס סיני שעובד בחברה מערבית או בחברה שלקוחותיה הם מערביים מאמץ לעצמו שם נוסף. סינית היא שפה טונאלית, לכן השמות האמיתיים מסובכים לאוזן מערבית. בחירת שם נוסף תקפה גם לטייוואן ולהונג-קונג. בקוריאה ומלזיה משתמשים לרוב באותיות הראשונות של השם המקורי. לדוגמא, שחקנה של מנצ'סטר יונייטד Ji Sung Park, היה הופך להיות JS Park במידה ורק היה מחליט לוותר על הקריירה באנגליה ולהיות מהנדס SMT באחד המפעלים בסין.

מה שמעניין הוא תהליך הבחירה. חלקם משתמשים בשם שקיבלו בבית ספר מהמורה לאנגלית וחלקם בוחרים עצמאית. כאן בניגוד למדיניות הנוקשה של סין קיים חופש מוחלט. יתרה מזאת ניתן לשנות את השם כאשר מחליפים את מקום העבודה. אחרי הכול זה לא מופיע בשום מסד נתונים ממשלתי. הבחירה יכולה להיות שם של אישיות מוערצת (מייקל, בגלל מייקל ג'ורדן). לעיתים זה סתם שם מתוכנית טלוויזיה כלשהי. הסינים הם אנשים צנועים ולכן לרוב הם לא בוחרים לעצמם שמות מפוצצים. השמות השכיחים לבנים הם: ג'ון, לאון, בן, ג'יימס, קווין, מייקל, ריצ'רד. לבנות השמות הו: יוליה או ג'יני. יש גם שמות מוזרים כמו: Xavier, Carluigi, Mini and Micro וגם שמות יותר מצחיקים כמו Dio, Genius או Dic.

פעם קיבלתי כרטיס ביקור ממהנדסת בשם Kelly האחראית על תהליך ההרכבות המכאניות במפעל. שלחתי לה אימייל עם מספר שאלות וכמובן בשורה הראשונה כתבתי: "Hi Kelly". בחזרה בנוסף לתשובות קיבלתי הפתעה קטנה. הבחורה טענה בתוקף שהיא בעצם Alice ולא Kelly. הסתבר שבמפעלים גדולים יש תחלופה מאסיבית של עובדים ולכן, העובד שהגיע זה עתה עלול תקופה מסוימת להשתמש בחשבונו של קודמו בתפקיד. באותו הקשר, לפעמים מספר מהנדסים זוטרים מאותה קבוצה יכולים לחלוק אותו חשבון. במקרים מסוימים העובד יספק לכם את כתובת האימייל של הבוס. הסיבה לכך היא מידור, ההנהלה לא מעוניינת בקשר ישיר ולא מבוקר בין הלקוח למהנדס הזוטר.

המהנדסים עם השמות הכי מוזרים שיצא לי לפגוש הם: Robin ו- Lucifer. לגבי לוסיפר, מדובר בבחורה מאוד נחמדה שמודעת לפירוש שמה, אך החליטה בכל זאת לאמץ את השם בגלל אהבתה לצליל הנעים. רובין הושפע עמוקות מהבלוקבסטר ההוליוודי של שנות ה- 90 וכתוצאה מכך בחר לעצמו את שמו של הגיבור הראשי.

אפרופו רובין הוד, במרכז טייפאי בירת טייוואן יש מלון שהוא אחד המפוארים אם לא ה… בשם Sherwood.

אני מקווה בשביל האורחים הנכבדים שהסלוגן של המקום הוא לא:

"robbing from the rich and giving to the poor"

מכירים שמות מוזרים? סיפורים משעשעים הקשורים לשמות? שתפו

עוד באותו נושא

2 תגובות

שלח תגובה

הוסף למטה את תגובתך, או טראקבק מאתרך. הרשם לתגובות לפוסט זה.

:

:


«
»