על מה ולמה? | כתבו לנו | הרצאות

אלכס רקובשיק

קלקליסט

25.10.11 | אין תגובות | תגים: ,

מדי פעם בעמוד הפייסבוק של הבלוג אנחנו מעלים לינקים לכתבות הקשורות לסין. היום נתקלתי בכתבה מבטיחה של כלכליסט: "איפה נמצאים המבנים היקרים בעולם?". הכותרת סיקרנה אותי מכיוון שהיה לי ברור שיהיו נציגים מסין, טאיוואן והונג קונג. כתבות מהסוג הזה אינן שלמות בלי קצת איזוטריה. במילים אחרות הפוסט הזה זה לא יעזור לכם לעשות עסקים בסין, אבל את יכולות הטריוויה שלכם הוא ישפר.

אכן, מספר ארבע ברשימה בניין "101" המדהים ביופיו הממוקם במרכז טיפאיי בירת טייוואן. בזמנו היה הבניין הגבוה בעולם, אבל הפסיד את הבכורה לבורג' שדורג במקום השמיני המכובד. למרות גובהו הרב – 509 מטרים, בניין "101" נחשב לאחד המקומות הבטוחים מבחינה ססמית בזכות מטוטלת הענק בקומה 92 שמשקלה 660 טון! כמו כן, הבניין גם מואר בצורה אקסקלוסיבית, כאשר כל יום בשבוע זוכה לצבע משלו לפי צבעי הקשת. בתוך המבנה מלבד התצפית יש משרדים וקניון. מסביב יש מספר רב של מסעדות, מופעי רחוב, אפל-סטור ואזור בילוים עם פאבים רבים. אני ממליץ על בראון שוגר.

במקום התשיעי זכה נציג סיני: "מרכז הפיננסים העולמי" הממוקם בשנגחאי. זו התמונה שהופיע באתר:

הפספוס בתמונה שנבחרה הוא ענק מכוון שרב קומות זה בנוי בצורה מאוד מיוחדת. למרות הגובה של 492 מטרים האדריכל החליט לעשות חור עגול בשפיץ של הבניין בקוטר של 50 מטרים. במציאות רואים היטב שהחלל הוא מלבני. הסיבה היא שראש העיר החליט שהצורה העגולה מזכירה מדי את דגל יפן. זה היה מספיק בשביל להחזיר את האדריכל לשולחן השרטוטים. במהלך ההסטוריה היו מספר מלחמות בין סין ליפן. בעימות האחרון שהתרחש במקביל למלחמת העולם השנייה נהרגו 2 מיליון יפנים ו- 20 מיליון סינים. אגב, הכינוי של הבניין הוא "פותחן" ואת גרסתו המוקטנת ניתן לרכוש כמזכרת שימושית.

מספר עשר ברשימה הוא גורד שחקים "בנק סין" המעוצב מהונג קונג. זהו בהחלט בניין מרהיב הממוקם בחלקו הדרומי והנוצץ של העיר: The Island. הבניין נראה מדהים מאזור Tsim Sha Tsui ובמיוחד בשעה 20:00 בזמן מופע האור היומי "A Symphony of Lights". הוא מרשים כאשר שטים לעברו ב- Star Ferry וגם מהתצפית של Victoria Peak.

יש רק בעיה אחד קטנה עם הבניין הזה.

זה לא הבניין של "בנק סין" הנמצא כמה מאות מטרים ממנו, אלא בניין "IFC". את התמונה של "בנק סין" האמיתי ניתן לראות כאן.

עוד באותו נושא

שלח תגובה

הוסף למטה את תגובתך, או טראקבק מאתרך. הרשם לתגובות לפוסט זה.

:

:


«
»