על מה ולמה? | כתבו לנו | הרצאות

רון טובי 碧龙

משחקי אסיה

01.12.11 | אין תגובות |

משחקי אסיה המכונים גם בשם משעשע "האסיאדה" הם אירוע ספורט חשוב מאוד עבור היבשת אשר מכילה 60% מאוכלוסיית כדור הארץ. המשחקים נערכים אחת לארבע שנים בהשתתפות ספורטאים מיבשת אסיה בלבד. המשחקים הראשונים נערכו בהודו בשנת 1951. סין באופן מפתיע הייתה לזוכה במדליית הזהב הראשונה ויחידה אשר זכתה פעמיים לארח את המשחקים, כולל הפעם האחרונה ב 2010. עד כה 46 מדינות השתתפו במשחקי אסיה. ודאי תופתעו שגם לישראל הייתה נציגות במפעל עד 1976, עת הורחקנו מהמשחקים. הסיבה הרשמית היא בעיות אבטחה.

בדומה לאולימפיאדה, גם משחקי אסיה גורמים למתיחויות פוליטיות ולגלי מחאה רבים. הרחקה של מדינת ישראל היא לא הדוגמה היחידה. כאמור, האירוע האחרון נערך בסין בעיר גואנגג'ואו. העיר נמצאת בדרום המדינה שם השפה המדוברת, כמו בהונג קונג, היא הקנטוניז ולא המנדרין כמקובל ברחבי המדינה. כמובן, שהיו קבוצות פוליטיות אשר ניסו להשפיע על תוכניות הטלוויזיה והרדיו על מנת לגרום להם לשדר בשפת המקום. בנוסף, כמו באולימפיאדת בייג'ינג 2008, הממשלה נתנה הוראה לסגור 32 מפעלים כימים כשנה לפני פתיחת המשחקים ולשטח כמה כפרים לטובת התשתיות.

שיא הברדק היה ללא ספק שערוריית שיפוט יוצאת דופן בתחרות הטייקואנדו. אלופת אסיה מטייוואן נפסלה על ידי שופט דרום קוריאני כמה שניות לפני סוף הקרב, כאשר היא רגע לפני ניצחון מוחץ. מכיוון שזו לא היית הפעם הראשונה שספורטאים מטייוואן התמודדו עם פסיקות שנויות במחלוקת שנעשו על ידי שופטים מדרום קוריאה במשחקים בינלאומיים, נשמעו קריאות להחרים סחורה קוריאנית. הסיפור יתלקח וחלק מהקהל החליטו לשרוף את דגלי דרום קוריאה. כמו כן המפגינים השליכו ביצים בבית ספר קוריאני ולקינוח כמה מסעדות הודיעו​​: "אין שירות לקוריאנים".

פרט לשערוריות ותחרויות בענפי הספורט המוכרים, יש במשחקי אסיה במה לשחקנים בענפים אזוטריים וייחודיים ליבשת כגון:

  1. משחקי לוח: Weiqi (גו) וכמובן Xiangqi (שיאנג-צ'י) הגרסה הסינית למשחק השחמט
  2. Dragon Boats מירוץ סירות דרקון
  3. Sepaktakraw – מעין כדורעף-רגל. בישראל לתאילנדים יש ליגה משלהם המתקיימת בסופ"שים
  4. Wushu – אומנות לחימה סינית
  5. Kabaddi – משחק ספורט מהודו
  6. באולינג
  7. ריקודים (טנגו, ולס …)

המשחקים הבאים ב 2014. אז, אם יש לכם אזרחות אסיאתית ואתם חזקים במירוצי סירות דרקון, תתחילו להתאמן. ההרשמה בעיצומה.

התמונה: טלגרף

עוד באותו נושא

שלח תגובה

הוסף למטה את תגובתך, או טראקבק מאתרך. הרשם לתגובות לפוסט זה.

:

:


«
»