על מה ולמה? | כתבו לנו | הרצאות

אלכס רקובשיק

xiexie in Manila

29.01.12 | תגובה אחת | תגים: ,

בעקבות ההצלחה של הפוסט xiexie in Paris, החלטנו להמשיך את המסורת.

גאוגרפיה – כולם יודעים שפיליפינים היא מדינה רחוקה במזרח, מוקפת ים ומורכבת מ- ים של איים. הכול נכון, אבל כמה איים: 10, 100, 1000? כאשר שאלתי את אחד המקומיים, קיבלתי תשובה מוזרה: "מתי?". כאן לא מדובר על היסטורית מלחמות עקובות מדם, בעיות פוליטיות או אסונות טבע. פשוט מספר האיים משתנה במהלך היום בשל גאות והשפל. בסופו של יום, תרתי משמע, מדובר בלא פחות מ- 7,107 איים!

האי מספר 7107

.

מוזיקה – המקומיים מאוד אוהבים מוזיקה. בבתי ספר פיליפיניים מקפידים על שיעורי שירה כמו בחינוך תורני על שיעורי דת. אחרי חתונה הזוגות הפיליפינים כמו בכל העולם יוצאים לסבב קניות, אבל סדר הרכישות הוא כדלקמן: 1) כלי מטבח 2) מכונת קריוקי 3) ריהוט וכלי בית. כאשר אלה הם סדרי העדיפויות לא פלא שכמעט בכל פאב במזרח הרחוק הלהקה שתנגן תהיה מפיליפינים.

קשה באימונים

.

Jollibee – היא רשת מזון מהיר פיליפינית אשר ניצחה את מקדונלד'ס במגרשה הביתי. הקולגות המקומיים סיפרו בגאווה שמבקרים כאן נציגים של רשתות מזון מהיר מכל העולם כדי להבין איך "דבורה שמחה" מצליחה לשרוד ואף להגדיל את נתח השוק שלה מול הענק האמריקאי. החברה חולשת על 65% מהשוק המקומי כאשר הסלוגן: "מקדונלד'ס היא רשת המזון מספר אחד בעולם חוץ מפיליפינים". אפרופו הבלוג, המייסד של החברה המצליחה הוא מאגר סיני, Chén Jué Zhōng.

מרחף כמו פרפר, עוקץ כמו דבורה

.

קול-סנטרס – בפיליפינים אנשים מדברים אנגלית טובה ובמבטא סביר. כמו כן המשכורות במדינה יחסית נמוכות, אפילו בהשוואה לסין. כתוצאה מכך בשנים האחרונות נפתחו מוקדים טלפוניים (קול-סנטרס) רבים. היום בפיליפינים קרוב לחצי מיליון איש מועסקים בתחום הקול-סנטרס ומחזיקים ב- 15% מהשוק העולמי. בפאתי מנילה יש את אחד המוקדים הגדולים שבו מועסקים 30,000 איש. המקום הפך מיד לאזור בילויים שוקק. הפאבים עובדים בלילה רגיל, אבל ממשיכים עד 10 בבוקר מכוון שהעובדים (רובם צעירים) הולכים לשתות אחרי יום עבודה מפרך. וזה באמת נראה מופרך, ב 7:30 בבוקר הברים מתחילים את ה- "happy hour".

call center

.

לסיום – בדרך חזרה לישראל בכניסה לשדה התעופה הבינלאומי של מנילה נתקלתי בשלט שטותי המודבק בכניסה הראשית ולא יכולתי שלא לצלם אותו. דרך אגב, בשום מקום אחר בשדה אין שלטי ביטחון נוספים (חיפשתי). אז פעם הבא שאתם בפיליפינים, בלי בדיחות. ואני רציני :-)

מתפוצצים מצחוק

עוד באותו נושא

תגובה אחת

שלח תגובה

הוסף למטה את תגובתך, או טראקבק מאתרך. הרשם לתגובות לפוסט זה.

:

:


«
»