על מה ולמה? | כתבו לנו | הרצאות

אלכס רקובשיק

ספירה לאחור

20.03.12 | אין תגובות | תגים:

מאי 2010. אחרי יום ארוך ומתיש של עבודה בסין, ארוחת ערב עם קולגה טאיוואני. הזדמנות טובה לקחת פסק זמן ולקשקש על דברים שלא קשורים לעבודה. בסין וטיוואן לא מנומס לדבר על ענייני עבודה בזמן ארוחות והפסקות. כמובן שלרוב הישראלים זה לא מפריע להמשיך לחפור לעמיתיהם הסינים גם בשעות הערב המאוחרות.

בזמן הארוחה דיברנו על הדברים המשותפים בין ישראל וטיוואן כגון: צבא, לימודים, מחירי דיור … אחרי כמה דרינקים הוא פתאום שאל אותי: "בן כמה אתה?" "33", עניתי לו. "וואלה אנחנו כמעט אותו גיל, אך בכל זאת אני קצת יותר מבוגר". כעקרון בסין יש לזה חשיבות גדולה, מבחינת מתן כבוד של צעיר למבוגר. בארץ עדיין לא שמעו על זה.

המנות זרמו לשולחן וכמובן גם האלכוהול. הקולגה שלי המשיך לספר באיזה גיל הוא התחיל לעבוד, מתי הוא עבר מטייוואן לסין וכו. למרות השתייה והשעה המאוחרת, לא הסתדר לי הספירה שלו עם הגיל שהוא ציין. זה גם לא פעם ראשונה שנפגשנו ומשום מה זכרתי שהוא היה בגילי או אפילו צעיר יותר. לכן, כאשר הוא סיים לסקור את קורותיו שאלתי אותו "באיזה שנה הוא נולד?". במקום לשאול אותה שאלה פעמיים "בן כמה אתה?" ללא היסוס הוא ענה: "1978"

"אני ב- 1977, איך בדיוק אתה יותר מבוגר ממני?". עוד פעם מתי נולדת? באיזה חודש? בן כמה אתה? כבר הצטערתי שנכנסתי לפינה הזאת. הקולגה שלי בחור נחמד, אבל אחרי שתייה הוא לא העפרון הכי חד בקלמר. במקרה שלו נכנס יין יצא בלבול. מצד שני ראיתי שזה חשוב לו, אז המשכנו לחשב את גילו. לפתע הוא הודיע לי שהטעות אצלי ואני לפי החישובים שלו בן 34. לרגע גם אני התחלתי לפקפק, אבל אחרי חישוב חוזר בראש (לא מאמין שעשיתי את זה) אמרתי לו בבטחון: "חמוד, אני בן 33".

"אלכס, אתה בן 34. מתחילים לספור מהבטן. הרי אתה חיי בבטן. יש דופק, אתה זז וגדל …"

לא מאמינים? גם אני לא האמנתי. חזרתי למלון ובדקתי. להפתעתי הרבה אכן בסין סופרים שנה בבטן. יש אפילו מחשבון גיל סיני. עדיין לא מאמינים? תקישו באתר את היום שבו אתם קוראים את הפוסט ותראו מה אתם מקבלים.

עוד באותו נושא

שלח תגובה

הוסף למטה את תגובתך, או טראקבק מאתרך. הרשם לתגובות לפוסט זה.

:

:


«
»