על מה ולמה? | כתבו לנו | הרצאות

אלכס רקובשיק

שיר הרס

15.04.12 | אין תגובות | תגים:

שנת 2006. היעד לייצר מוצר חדשני TakeTV המשלב שני מוצרים פופולריים: דיסק-און-קי ו- DVD. דמיינו זיכרון נייד עם סרטים, תמונות ומוזיקה שמתחבר לטלוויזיה, כאשר המכסה הוא השלט. לקבוצת ההנדסה שלנו היה ידע רב לגבי הייצור של זיכרונות ניידים, אך לא היה ניסיון בייצור של DVD. באחד הנסיעות לסין שילבנו ביקור במפעלים המתמחים בהרכבות של DVD’s.

עד היום אני זוכר את המפעל ההרכבות השלישי והאחרון שביקרנו. זה היה מפעל מאותגר טכנולוגית ודומה יותר למחרטת קסאמים. חלק הארי של הפעולות בוצעו בצורה ידנית על ידי עובדי המקום. אחרי כמה שנים במקצוע לא היה קשה לנבא שהסיור כאן הוא בזבוז זמן. אבל כבר הגענו, אולי נלמד משהו חדש. קו הייצור רגיל "פס נע", כל עובד נותן בתורו את חותמו על המוצר. אחד מרכיב את המגירה של הדיסק, אחד כפתורים, אחד את כבל החשמל וכו. בסיום ההרכבה מתבצעות בדיקות. אחד בודק שהמכשיר נדלק, שהכפתורים פעילים ושהמגירה נפתחת ונסגרת. פועל אחריו מוודא תקינות של רכיב האופטי. הקו מסתיים באריזת המכשיר. זהו?

כמעט זהו. בקווי ייצור של מוצרי אלקטרוניקה לרוב קיימת תחנה נוספת שממוקמת בחדר צדדי. על מנת להשאיר טעם טוב מהביקור החדר המיוחד הוגש כמנה אחרנה. הקינוח כלל ציוד מתוחכם יותר לבדיקת אותות ומערכת קולנוע ביתית (רסיבר, טלוויזיה גדולה ושבעה רמקולים). המטרה לבדוק את ה- DVD בצורה מקיפה.

הבדיקה מדגמית. אם הטסט עבר, ההנחה שכל המשלוח תקין. במידה ויש תקלה, מחפשים את הסיבה ומגדילים את המדגם. הסצנאריו של הבדיקה היה הכנסה של דיסק קריוקי עם שיר שמנגן כ- 15 שניות. בזמן הזה אופרטור אחד מסתכל על צב"דים ושני בודק אודיו ו- וידאו. הכסת הדיסק, נגינה, בדיקה, עצירה, הוצאה ורישום תוצאות לוקח כדקה. לאחר כמה דקות בחדר נפרדנו בנימוס מהמארחים ונסענו לכיוון המלון.

זה היה יום ארוך מדי. כולנו היינו סחוטים ואף אחד לא דיבר תוך כדי הנסיעה. גם אני ניסיתי לשקוע במחשבות, אבל לא הצלחתי מכוון שבראשי התנגן שיר של Fugees. ניסיתי להבין למה עכשיו ולמה השיר הזה. אווריקה, זה השיר שהתנגן בכל פעם שהכניסו דיסק בחדר הצדדי במפעל. ליתר דיוק הפזמון של השיר: Killing me softly with his song.

למרות העובדה שהעובדים בחדר הצדדי שמעו את הקטע הזה מאות פעמים במשמרת, הם לא הבינו את משמעות המילים. בכל אופן תסכימו איתי שלמהנדס שבחר דווקא שיר זה היה חוש הומור טיפה מעוות.

עוד באותו נושא

שלח תגובה

הוסף למטה את תגובתך, או טראקבק מאתרך. הרשם לתגובות לפוסט זה.

:

:


«
»