על מה ולמה? | כתבו לנו | הרצאות

אורחים

סנפיר וקשקשת

30.06.12 | אין תגובות | תגים: ,

כפי שהובטח, איל סובול הכתב שלנו לענייני חוץ סקר עבור הבלוג את תערוכת קומפיוטקס 2012. חוץ מהתמונות היה גם סיפור נחמד.

זו הייתה הפעם הראשונה שלי במזרח ומטרת הנסיעה הייתה לייצג את חברתי בתערוכה. לפני הנסיעה ובהמלצת חבר קרוב קראתי באדיקות את הסיפורים המתפרסמים בבלוג xiexie.co.il והייתי בטוח כי אני מוכן לנסיעה ולא ניתן יהיה להפתיע אותי. ובכן מסתבר שלא משנה כמה סיפורים אתה קורא, תמיד יש מקום לעוד אחד …

באחד מהימים לאחר סיום התערוכה התקבצנו בלובי המלון ודנו באחת הסוגיות החשובות ביותר – איפה אוכלים היום ארוחת ערב? מאחר וזו הפעם הראשונה שלי במזרח ואני שומר על אכילה כשרה אני נגרר לאן שהולכים הרוב בציפייה שאמצא לפחות מנה אחת ראויה. בכל אופן קיבלנו המלצה חמה על מסעדה בשם "קיקי". נאמר לנו שהבעיה היחידה היא שחייבים להזמין מראש מקום כי המסעדה הזו מאוד אטרקטיבית.

פנינו לפקידה בקבלה הדוברת אנגלית וביקשנו ממנה להתקשר למסעדה ולשריין מקום ל 5 אנשים לשעה 20:30 בערב. פקידת המלון הרימה את הטלפון, התקשרה, מילמלה מספר משפטים בשפה לא מוכרת, סגרה את הטלפון ואמרה לנו שבוצעה הזמנה ל- 5 סועדים לשעה 20:30. ביקשנו ממנה להזמין לנו מונית ולבקש מהנהג לקחת אותנו למסעדה.

אני חייב לציין שכל הקונספט שהנהגים לא דוברי אנגלית חדש לי, אבל במהרה התרגלנו לרעיון שצריך להסתובב עם כרטיסי ביקור או עם מתורגמנים. בכל אופן נהג המונית הביא אותנו ליעד המבוקש ונכנסנו למסעדה. הבוס שלנו לקח פיקוד ניגש למארחת ואמר שבוצעה הזמנה ל 5 אנשים בשעה 20:30. המארחת הנהנה בראשה וקראה למארחת אחרת המבינה אנגלית.

חזרנו על הסיפור כי בוצעה עבורנו הזמנה ל 5 אנשים לשעה 20:30. המארחת בדקה בספר ההזמנות ואמרה כי לא בוצעה שום הזמנה העונה לתיאור שלנו. הסברנו לה שהתקשרו לפני כרבע שעה מהמלון שלנו ובצעו הזמנה. המארחת הנהנה בראשה בדקה שוב בספר ההזמנות ואמרה שהיא מצטערת, אבל אין שום הזמנה העונה לתיאור שלנו.

ניסינו שוב את מזלנו ואמרנו לה שנוכחנו ליד פקידת הקבלה של המלון בזמן שהיא התקשרה למסעדה וקיבלנו אישור ל- 5 אנשים. המארחת אמרה שהיא ממש מצטערת אבל אין לה שום הזמנה כזו.

פתאום אחד מהקבוצה שלנו העיז ושאל את המארחת: "האם יש לך מקום פנוי ל- 5 אנשים?"

המארחת מייד ענתה: "בטח, בואו אחריי"

הארוחה הייתה בסדר, אפילו מצאתי דג עם סנפיר וקשקשת :-)

עוד באותו נושא

שלח תגובה

הוסף למטה את תגובתך, או טראקבק מאתרך. הרשם לתגובות לפוסט זה.

:

:


«
»