על מה ולמה? | כתבו לנו | הרצאות

שרון גריינר

טוב מראה עיניים

28.07.12 | אין תגובות | תגים:

חייו של הנוסע לסין מלאים בחוויות חדשות. אחרי הכל בסין הכל נראה אחרת: האנשים, האוכל, הבניינים ואפילו השמיים.

בד"כ למהנדסים המגיעים בפעמים הראשונות לקוי הייצור של הרכבות אלקטרוניות בסין יש חוויה אחת מרתקת, והיא מכונת ההשמה האוטומטית (SMT – surface mount technology).

chip shooter

זאת אהבה ממבט ראשון, הנוסע לסין יכול רק לקוות שאישתו של הנוסע לסין גם הייתה עושה כל מה שביקש בכזאת יעילות, דייקנות ומהירות. יש כאלה שפשוט בוהים למשך דקות ארוכות, יש כאלה שחיוך עולה על שפתם ללא יכולת לשלוט בזה, ויש את אלה שדמעה קטנה מופיעה לה פתאום בקצה של העין – אולי הם נזכרו באהבה הראשונה מגיל 16… אכן, טוב מראה עיניים.

SMT lines

אני משום מה, פחות מתרגש מהיכולות של המכונה המפלצתית. אולי בגלל זה תמיד אומרים לי שאני אדיש? אותי מעניין יותר הסינית שיושבת ממש בקצה של הקו. אז נכון, החיצוניות שלה הרבה פחות מרשימה. כמו כן, המוח בקופסא שלה לא מתקרב למוח שמאחורי המכונה, אבל למרות כל החסרונות – הסינית הקטן עושה עבודת קודש.

Quality Control

זה מדהים שגם בקווי ייצור שעולים מליוני דולרים בסוף תמיד יושבת סינית קטנה שמרוויחה 150 דולר לחודש ומספיק לה מספר שניות בודדות בכדי להכריז האם יש בעיות בהלחמות או רכיב חסר. לא שזה כ"כ פשוט לזהות, אבל עיני הנץ שלה לא מאכזבות וכמובן שכל זיהוי שכזה חוסך ללקוח ולאותו מפעל ערימות של כסף. קל לזלזל באיכות הסינית, אבל העובדה היא שהאייפון שלכם ייצרו בסין. יש במפעלים נסינים גם עובדים ברמה גבוהה שלרוב נשארים שנים ארוכות בחברה.

המכונה אולי טובת מראה עיניים עבורנו אבל האמת היא שמראה העיניים של אותה עובדת חשובה לנו לא פחות!

עוד באותו נושא

שלח תגובה

הוסף למטה את תגובתך, או טראקבק מאתרך. הרשם לתגובות לפוסט זה.

:

:


«
»