על מה ולמה? | כתבו לנו | הרצאות

שרון גריינר

אחד מי יודע?

20.08.12 | אין תגובות | תגים: ,

התחלתם לייצר בסין ופתאום נתקלתם בקשיים שלא צפיתם? כנראה שלא קראתם את הפוסטים באתר… אתם זקוקים בדחיפות למישהו שיפקח מקרוב על הסינים? פתאום גיליתם ששיחות ועידה מתמסמסות ובעצם רק מוציאות את הספק הסיני מריכוז? שאם אין לכם נציגות במפעל שום דבר לא יזוז מילימטר? אבל איך מוצאים את העובד הנכון? איך בכלל מוצאים עובד בחו"ל?

עבדת בחברה ששלחה אותך לחו"ל, הייתה תקופה מדהימה, רכשת ידע, נסיון וחברים ופתאום זה נגמר, הסטארט-אפ נמכר והודיעו לך פתאום שזהו, חוזרים הביתה… אבל אתה כבר מרגיש שם בבית ולמה בעצם לחזור כ"כ מהר אם אפשר תמיד לחזור לישראל אח"כ? אז אתה מחליט לחפש עבודה, אבל איך? איך תמצא עבודה שתתאים לרצונות ויכולות שלך? איך בכלל מוצאים עבודה בחו"ל?

אני יודע שהתסריט הזה מוכר להרבה – אני חוויתי אותו באופן אישי יותר מפעם אחת ולכן עלה במוחי רעיון מבריק – סטארט-אפ שיעיף אותי לעשירון העליון של עשירי העולם, אני אפתח חברת גיוס והשמה שתשלח אנשים לכל מיני מדינות בעולם. כלומר בכל עיר גדולה תהיה נציגות קטנה של 2-3 אנשים. התפקיד של האנשים הוא ברור, להכיר את הסובבים אותם ולקטלג אותם לקבוצות בעלי עניין משותף. בשלב הבא נצטרך לארגן אירועים חברתיים רשמיים ולא רשמיים על מנת ליצור פלטפורמה ליצירת קשרים עסקיים.

זה לא תפקיד פשוט, מצד אחד עלינו להתבלט בשטח כדי שכמה שיותר אנשים יכירו אותנו מכוון שבסופו של דבר אנשים זה קשרים וקשרים זה עסקים. מצד שני לא להתבלט יותר מידי שלא נגרום לקנאה ושלא נצטייר כאנשי עסקים רודפי כסף בעיני הלקוחות. רעיון גדול, לא?

אז הרעיון שלי כמובן נפסל, מסתבר שהרבה לפני עידן הפייסבוק והלינקדאין היו כאלו שהפנימו והבינו את חשיבות הקשרים הרוחביים במדינות שונות בעולם. אז נכון שהמשימה העיקרית שלהם לא קשורה לעבודה ולכסף ולא לפן הייצורי אלא הרוחני, אבל דבר אחד תמיד נכון:" אחד הרב יודע…"

בין אם אתה מחפש להעסיק עובדים ישראלים ובין אם אתה ישראלי שמחפש עבודה, לשניכם יש אינטרס להכיר את הרב של חב"ד בעיר בה אתם נמצאים. הוא מכיר את כולם, מה הם עושים, מה הרקע שלהם, ציפיות שכר, ואפילו העדפות באוכל… והוא עושה את כל זה בחינם!!! איך אני יכול להתמודד עם תוכנית עסקית שכזאת…?

תמונות: hire_me, חב"ד

עוד באותו נושא

שלח תגובה

הוסף למטה את תגובתך, או טראקבק מאתרך. הרשם לתגובות לפוסט זה.

:

:


«
»