על מה ולמה? | כתבו לנו | הרצאות

אלכס רקובשיק

xiexie in Bangkok

27.08.12 | תגובה אחת | תגים: , ,

בעבר יצא לי לבקר בתאילנד מספר פעמים, אבל תמיד לטובת נופש. לצרכי עבודה עד כה הייתי מנצל רק את שדה התעופה של בנגקוק עבור טיסת המשך למנילה, טייפה וכו'. בקונקשיינים הללו אני נוהג להיכנס ללאונג', לקחת בקבוק סינגה, צלחת פירות, לנחות באחת הכורסאות הנוחות, להיזכר בחופשות המדהימות שחוויתי בתאילנד ולפנטז על החופשה הבאה.

לא מזמן ולגמרי במקרה הזדמן לי לנסוע בענייני עבודה לממלכת סיאם. אני חייב להודות שהיה מוזר לעבוד במקום שסימל עבורי הכול חוץ מעבודה. מצד אחד אני נמצא במלון נופש מפואר עם נוף מדהים, שרות מפנק ואוכל מדהים. מסביבי תיירים שזופים עם כפכפים ומגבות ביד. מצד שני אני לובש חולצה מכופתרת נעל סגורה ובידי תיק עם לפטופ. לדיסוננס הזה לא קל להתרגל.

בזמן שאני מחכה בלובי לרכב מוזמן, אני מתבונן בתיירים המחוייכים היוצאים מהמלון כדי לתפוס איזה טוק-טוק. הם עוד לא יודעים שישלמו פי ארבע על הנסיעה ויש גם סיכוי לא קטן שהנהג ינסה לקחת אותם לפטפונג גם אם זה לא היעד המבוקש, אבל כנראה שזה חלק מהחוויה.

נסיעת עבודה היית עמוסה מאוד וכתוצאה מכך את הסוף שבוע ביליתי בבנגקוק. והנה אחרי שבוע של עבודה מפרכת ואין סוף פגישות הרווחתי יום חופש. לכמה שעות הפכתי לתייר. הוצאתי מהטרולי מכנס קצר, טי-שרט מקומט וכמו אחרון התיירים נסעתי ל "וויקאנד מרקט".

במבט ראשון לא השתנה כאן הרבה מאז ביקורי האחרון. אותו מזג האוויר המשלב חום בלתי נתפס ולחות גבוהה, אותן מזכרות, אותו ריח בלתי נשכח מהמנות המבושלות בדוכנים האינסופיים, אבל בכל זאת משהו שונה או כמו שנהוג להגיד כאן: "סיים סיים, באט דיפרנט".

אחד הדברים השונים, לפחות עבורי, היו ההדפסי טי-שרטים בחנויות הרבות. המעצבים המקומיים תמיד היו יצירתיים ובעלי חוש הומור, אם כי חלקם לקחו את זה טיפה רחוק מדי:

צ'ה אווטארה

 

McAdolf

 

ביקור בשוק, צלילה לקניונים הממוזגים, ארוחת ערב וזהו זה. נגמר החופש – חזרה לעבודה. כמעט זהו… בנסיעה לא יכולתי שלא לשים לב לאיסורים החלים עליי במוניות. בכל רכב האיסורים היו טיפה שונים. רובם ברורים ובכל זאת:

מונית א

 

מונית ב

הצלחתם להבין את כל האיסורים?

תשובות וכפתור הלייק בתחתית העמוד :)

.

.

.

.

.

.

.

  1. לא להפרשות
  2. לא …. לא הבנתי את זה
  3. לא לתנוחה המסיונרית
  4. לא לחיות מחמד
  5. לא לאלכוהול
  6. לא לסיגריות
  7. לא לבופאלו (הנהג טען שאסור לנגוח במונית)
  8. לא לנשק
  9. לא לדוריאן (Durian) אומנם הוא מכונה "מלך הפירות", אבל הוא מסריח ברמות קשות

 

עוד באותו נושא

תגובה אחת

שלח תגובה

הוסף למטה את תגובתך, או טראקבק מאתרך. הרשם לתגובות לפוסט זה.

:

:


«
»