על מה ולמה? | כתבו לנו | הרצאות

אלכס רקובשיק

שנתיים

08.10.12 | אין תגובות |

בנימה קולקטיבית: 

בלי לשים לב, אנחנו כבר שנתיים באוויר. הכל התחיל ב- 2004 מסדרה של נסיעות מופרכות לסין. זה המשיך במיילים בין חברים עם סיפורים קצרים ותמונות מוזרות, אבל כמו הרבה דברים בחיים לוקח זמן להפנים ולעשות את הדבר הנכון. לנו זה לקח כמעט 6 שנים תמימות מהרגע שנחשפנו לסין ועד ההשקה של הבלוג. ב- 2010 הוצאנו טיוטות מהמגירות המאובקות, כאשר במקרה שלנו זה אימיילים מהארכיון של ה- outlook ופרסמנו ב- http://xiexie.co.il

לא האמנו שהטיוטות שלנו יהפכו לפוסטים בבלוג ויזכו בכל כך הרבה קוראים, מגיבים, מנויי rss וקבוצת חברים בפייסבוק. בשנתיים הללו פרסמנו כ- 100 פוסטים, השקנו את הגרסה של הבלוג באנגלית, נתנו הרצאות, מספר פוסטים גם פורסמו בבלוג של עידו קינן, ובפורטל iAsia.

.

בנימה אישית:

בתור ילד יצא לי לקרוא את הרומן של מיכאיל בולגקוב "האמן ומרגריטה" או בשמו העברי: "השטן ממוסקבה". מיותר לציין שלא צלחתי להבין את הרבדים האינסופיים שטמונים בסיפור האלגורי, אך משפט אחד מהספר לא נתן לי מנוח. בתרגום מאולתר שלי זה משהו כמו: "כתבי יד לא נשרפים". אפילו היום אני זוכר בבירור איך ניגשתי לאימי ושאלתי כיצד זה יתכן. היא הסבירה בסבלנות מפתיע שהטיוטה המקורית של הרומן נשרפה על ידי בולגקוב עצמו ולאחר מכן הוא שיכתב את הספר מהזיכרון.

מה שחשוב זה שהרעיון של המשורר נשאר בזיכרון ולכן שריפת המקור היחיד לא גרמה שום נזק לפרי דמיונו שנשאר במוחו. עכשיו בשיא החגיגות יום הולדת שנתיים לבלוג נזכרתי בסיפור. כנראה שמה שצריך לצאת לאור, בסופו של דבר יוצא לאור.

.

בנימה סינית:

שנתיים זה שתיים.

שתיים זה זוג.

וזוג זה טוב, מכוון שהסינים טוענים:

"Hǎo shì chéng shuāng"

"דברים טובים באים בזוגות".

____________________

תודה לכולם!

או פשוט:

xièxie

עוד באותו נושא

שלח תגובה

הוסף למטה את תגובתך, או טראקבק מאתרך. הרשם לתגובות לפוסט זה.

:

:


«
»